VIDEO/ Kapen 23 kg hashash brenda specave në Hungari, ja nga vinte droga

VIDEO/ Kapen 23 kg hashash brenda specave në Hungari, ja nga vinte droga

22:12, 20/10/2020
A+ Aa A-

Rreth 23 kilogramë marihuanë është sekuestruar nga stafi i doganve në Röszke të Hungarisë.

Sipas informacioneve, lënda narkotike ishte fshehur midis specave në një autobus të nisur nga Kosova.

Dy shoferët dhe 24 pasagjerët nuk kanë deklaruar mallra që i nënshtrohen doganës dhe taksës.

Gjatë inspektimit, financuesit gjetën disa thasë me speca në bagazh, duke fshehur një paketë plot me më shumë se 23 kilogramë boçe të bimës. Testi i marihuanës ishte pozitiv për substancën.

Punonjësit tanë i dorëzuan policisë materialin e dyshuar për drogë me një vlerë të tregut të zi prej më shumë se 58 milion forint (monedha hungareze)./ Panorama/ 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco