Qëlloi me armë ndaj Shefit të Policisë të Malësisë së Madhe, gjykata jep vendimin për 19-vjeçarin

Qëlloi me armë ndaj Shefit të Policisë të Malësisë së Madhe, gjykata jep vendimin për 19-vjeçarin

14:21, 18/10/2020

Gjykata e Shkodrës jep masën e sigurisë për dy të rinjtë e akuzuar për atentatin ndaj Shefit të Policisë bashkiake në Malësinë e madhe Mentor Hasanaj.

Gjykata ka vendosur arrest me burg per Ilirjan Hasanaj dhe Verzan Bajrakurtaj. Në seancën gjyqësore të akuzuar nuk kanë folur por janë përfaqësuar nga avokatët mbrojtës Bujar Hoti dhe Ndrek Rukaj. Pala mbrojtese ka kërkuar një masë lehtësuese duke u bazuar në faktin që ato janë vetëdorëzuar por kjo kërkesë nuk është marrë parasysh nga trupa gjykuese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco