VIDEO/ Iu bë atentat, biznesmeni akuzon Ben Blushin: Nëse më preket një fije floku mua dhe fëmijëve...

VIDEO/ Iu bë atentat, biznesmeni akuzon Ben Blushin: Nëse më preket një fije floku mua dhe fëmijëve...

19:10, 17/10/2020
A+ Aa A-

Biznesmeni Andon Dhima ka reaguar publikisht duke akuzuar gazetarin Ben Blushi për atentatin e dështuar ndaj tij.

Ai thotë se nëse i preket vetëm një fije floku atij dhe familjes, ai ka vetëm një të dyshuar: Blushin.

Dhima shpëtoi për pak nga një atentat që mund t'i ishte rrezikuar jetën atij bashkë me të bijën.

Kujtojmë se më herët në media është botuar një letër e biznesmenit Andon Dhima drejtuar ambasadës së SHBA në Tiranë, në të cilën denoncohet ish-deputeti Blushi, se nuk i ka paguar mbi 50 mijë euro karburant, por edhe për një borxh 100 mijë euro të marra në emër të të vëllait, të cilat refuzon që t'ia kthejë.

REAGIMI I BIZNESMENIT

Te nderuar te aferm, miq dhe shoke. Ju falenderoj nga zemra per kurajon dhe mbeshtetjen ne keto momente te veshtira per mua dhe familjen time.

Nje atentat i deshtuar dhe dora e Zotit ben qe te jemi bashke pas nje ngjarjeje ende te pabesueshme.

Po e shkruaj publikisht ate qe ju kam thene oficereve te policise gjyqesore mbi dyshimet e mia.

Une nuk kam asnje perplasje dhe konflikt me askend ne kete bote dhe ata qe me njohin e dine mire kete gje.

Dyshimet e mia jane vetem tek nje emer dhe nje person te cilin e kam denoncuar publikisht.

Ai quhet Ben Blushi nje nga ish miqte e mi, qe prej kohesh po ben gjithcka per te me grabitur pronat.

Cdo denoncim ndaj tij e kam bere ne organet e drejtesise dhe ambasaden e SHBA-ve.

Ne rast se preket nje qime floku e femijeve te mi apo sulmohem une pas ketyre sulmeve une dyshoj vetem tek nje emer BEN BLUSHI.

Kete e kam thene ne polici po e them edhe publikisht.

Faleminderit te gjitheve per mbeshtetjen qe me jepni pas kesaj ngjarjeje ku jeta e njeriut duket se kushton vetem 5 sekonda.

Nje falenderim te vecante per te gjitha mediat qe po denoncojne kete rast dhe nuk po heshtin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani18/10/2020 16:16

Ore keta komunistet nje surrat kane, behen te pasur duke ju rembyer pronen, lirine, gruan... tjetrit.

Shto koment

Denonco