Gratë marrin në dorë kanabisin në Vlorë, nga 5 të arrestuar 4 janë gra

Gratë marrin në dorë kanabisin në Vlorë, nga 5 të arrestuar 4 janë gra

10:17, 13/10/2020
A+ Aa A-

Pesë persona, prej tyre katër gra, kanë rënë në prangat e policisë së Vlorë për kultivim kanabisi.

Të arrestuarit janë shtetasit A. B., 59 vjeç, R. B., 58 vjeçe, F. R., 57 vjeçe, A. M., 55 vjeçe, banues në fshatin Llakatund dhe E. Y., 39 vjeçe, banuese në fshatin Akerni.

Sipas policisë së Vlorës, arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi janë kapur në kushtet e flagrancës duke tentuar të kultivonin bimë narkotike cannabis sativa në një zonë të pyllëzuar të fshatit Vllahinë.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar përreth territorit ku u konstatuan bimët narkotike, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar dhe një sasi rreth 5 kilogramë cannabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë Vlorë, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco