Koronavirusi i merr jetën arkitektit 28-vjeçar, dedikime prekëse në rrjetet sociale

Koronavirusi i merr jetën arkitektit 28-vjeçar, dedikime prekëse në rrjetet sociale

09:37, 13/10/2020
A+ Aa A-

Koronavirusi i ka marrë jetën një 28-vjeçari, i cili ishte i shtruar në spitalin Covid 2 në Tiranë.

Bëhet fjalë për arkitektin Geri Lika.

Lajmin e kanë dhënë miqtë dhe të afërmit e tij në rrjetet sociale.

Mësohet se i riu ishte i fejuar dhe la pas familjen, të fejuarën dhe shumë ëndrra në mes.

Image

“Nuk kam fjale të përshkruaj tronditjen që na ka shkaktuar humbja e tij neve që e njihnim prej nje viti dhe vetëm mund t’a marrim me mend dhimbjen shkatërruese për Olën e tij, nënën, babain, motrën e gjithë të afermit e tij”, shkruan mes të tjerash në postimin e saj Elida Mitro, e cila tregon se sa energjik për jetën ishte i ndjeri.

Mesazhi i plotë

Ca fjalë zemre e lamtumire për Geri Lika

Një nga më të talentuarit të rinj që kam njohur, arkitekt dhe bashkë-themelues i 1ClickArchitects!

Nuk kam fjale të përshkruaj tronditjen që na ka shkaktuar humbja e tij neve që e njihnim prej nje viti dhe vetëm mund t’a marrim me mend dhimbjen shkatërruese për Olen e tij, nënën, babain, motrën e gjithë të afermit e tij.

Flasim për Geri Lika, ky djalë i pashëm, i mençur mbi moshën e tij veç 28 vjeçare, i talentuar, i qeshur dhe me humor të hollë, i menduar dhe i planifikuar në çdo hap me mendime e endrra për të, Olën dhe 1ClickArchitects.

Ishte një vit i jashtëzakonshëm për të tre ata, me plane, me zbatime dhe paralelisht ecje dhe Geri plot entuziazëm dhe pa asnjë merak, se ‘”gjërat po ecin mirë, shume mirë Lida”.

Kujtoj cdo sesion-takim me Gerin dhe Olën dhe çdo të Shtunë të Sukseshme me grupet e VeproACTS dhe do mbaj të shtrenjta në kujtesë çdo mendim e kontribut të Gerit, çdo ide e përpjekje të tij për të ndërtuar një kompani mirëfilli arkitekturore.

Kujtoj takimin e parë me Gerin dhe Olën te Qendra Stefan, një djalosh që duke folur pak, me tregoi shume për vizionin që kishte për jetën e tij dhe të Oles përmes 1ClickArchitects.

E lumtur isha që po njihja dy të rinj që të ardhmen e shihnin këtu, në Shqipëri, me punë të ndershme, me vizion të madh dhe me vullnetin e jashtëzakonshëm për t’a kthyer në realitet ëndrrën e tyre të nisur që në bangat e shkolles së lartë, biznesin e tyre.

Përgjatë punës bashkë, u kthyen në dy miq të shkëlqyer dhe si në takimet me ta si çift, edhe në seminaret në grupet e VeproACTS, shtonin vlerë me mendimet e tyre te pjekura, me bagazhin e pamasë të njohurive, si dhe me humorin që Geri dhe une e drejtonim drejt Olës, Arjola Kuqi, qendrës së tij të interesit dhe dashurisë.

Geri Lika, le shumë, shumë trashëgimi për kaq pak vite jetë, dhe le kaq shumë dashuri te të gjithë që të njohëm.

Le shumë pa jetuar dhe dhimbje të pamatë te Ola, nëna, babai, motra dhe gjithë sa ti doje.

Le boshllek dhe dhimbje edhe te ne, grupet e punës te programit VeproACTS.
Shumë…

Falenderurse Perëndise që të njoha ty dhe miken për jetë Olen tënde.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

doktor gjilpera13/10/2020 09:46

na kane lene ne meshire te fatit, dhe kerkojne te mbajme maska dite enate. Duhet te paisemi me arme per vetembrojtje nga ky soj i ndyre . Vetem me arme kur ti heqim , dhe duhen denuar ne menyre shembullore. per 2 dite 2 te rinj vdesin se ky shtet ka mbaruar vetem per te vjedh e ka mendjen. Po si nuk u ra qeverise dhe gjithe parlamentit e politikaneve ti shfarosi nje here e mire kete rrace te ndyre.

Shto koment

Denonco