Shpërthen Covid-19 në Berat/ Konfirmohen infermiere, zjarrfikës dhe mësues të infekuar

Shpërthen Covid-19 në Berat/ Konfirmohen infermiere, zjarrfikës dhe mësues të infekuar

19:48, 01/10/2020

Gjatë ditës së sotme janë konfirmuar me Covid-19 dy infermiere në spitalin e Beratit.

Sipas informacioneve, ato punojnë në urgjencën e spitalit dhe në pavionin e infektivit dhe dyshohet se virusin e kanë marrë gjatë kontakteve në punë.

Infermieret janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe janë karanituar në banesat e tyre.

Burime për mediat tregojnë se pozitive ka rezultuar dhe një mësuese në shkollën e fshatit Roshnik.

Gjithashtu nga virusi është prekur një zjarrfikës dhe një punonjës i një fasonerie në Berat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco