Tjetër rast me COVID në shkollën 9-vjeçare në Ersekë, del pozitive nëndrejtoresha

Tjetër rast me COVID në shkollën 9-vjeçare në Ersekë, del pozitive nëndrejtoresha

13:49, 29/09/2020

Një tjetër rast pozitiv në shkollën 9-vjeçare në Ersekë. Pas mësueses së fizikës e cila rezultoi të dielën pozitive për koronavirusin, është prekur edhe nëndrejtoresha e shkollës. Mësohet së ajo prej pak ditësh është karantinuar në banesën e saj.

Mësimi vijon normalisht sipas rregullave dhe protokollit dhe mësueset e prekura janë zëvendësuar. Ndërkaq kontakteve të afërta të nëndrejtoreshës së shkollës 9-vjeçare iu janë marrë tamponët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco