Çmendet media e Beogradit: 'Serbia, do të përpijë Kosovën dhe Shqipërinë!'

Çmendet media e Beogradit: 'Serbia, do të përpijë Kosovën dhe Shqipërinë!'

10:25, 28/09/2020
A+ Aa A-

Gazeta serbe “Informs”, e njohur si përkrahëse e Qeverisë në faqen e parë këtë të hënë ia ka kushtuar një shkrimi me doza të forta nacionalizmi.

“Informs”, shkuan se presidenti Vuçiç është duke e risjellë Perandorinë e Dushanit. Kjo sipas kësaj gazete, do të fusë në panik boshnjakët edhe kroatët.

Ky shkrim vjen një ditë pasi ministri serb i Mbrojtjes foli me doza të forta për atë se çfarë duhet të jetë Serbia.

Ndërkohë gazeta tjetë serbe proqeveritare “Telegraf” thotë se shqiptarët duhet t’i kapë paniku, shkruan Topchannel.

“Serbia do të përpijë Kosovën dhe Shqipërinë!”.

Pra, me këto dy shkrime të çmendura mediat pro Qeverisë në Beograd injektojnë edhe njëherë gjuhën e fortë nacionaliste dhe mbushur me urrejtje për fqinjët.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco