Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

18:14, 27/09/2020

Janë ndier sërish lëkundje të tjera tërmeti këtë pasdite në vendin tonë.

EMSC raporton se epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg Lushnjës dhe 33 kilometra larg qytetit të Elbasanit.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.0 i shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 10 kilometrash.

Pavarësisht se lëkundjet janë ndjerë  në Lushnjë e Elbasan, deri tani nuk raportohet për dëme materiale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco