Detajet/ Plagoset infermieri, u sulmua në krye të detyrës

Detajet/ Plagoset infermieri, u sulmua në krye të detyrës

17:29, 26/09/2020

Një infermier mësohet se është plagosur në Departamentin e Urologjisë.

Infermieri është plagosur pas një sulmi nga një prej të afërmve të pacientëve.

Ngjarja ka ndodhur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lajmin është bërë i ditur nga sindikata e Infermierëve të Kosovës.

Në njoftim thuhet se Sindikata dënon ashpër sulmin në fjalë  ndërsa shtohet se kjo nuk hera e parë që ndodhin raste të tilla ndaj infermierëve.

Reagimi i plotë

“Sindikata e infermierĂ«ve tĂ« KosovĂ«s dĂ«non ashpĂ«r sulmin dhe plagosjen e infermierit tĂ« UrologjisĂ«, nĂ« QendrĂ«n Klinike Universitare tĂ« KosovĂ«s”

Nuk Ă«shtĂ« hera e parĂ« qĂ« ndodhin raste tĂ« tilla ndaj infermierĂ«ve.”

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco