Burri u gjet i vdekur në banesë, gruaja dhe vajza të plagosura/ Policia arreston të bijën e viktimës

Burri u gjet i vdekur në banesë, gruaja dhe vajza të plagosura/ Policia arreston të bijën e viktimës

21:22, 25/09/2020

Mëngjesin e së enjtes, një shqiptar 47-vjeçar nga Kosova në Zvicër, ka mbetur i vdekur pas një zënke në familje, ndërsa janë lënduar gruaja dhe e bija e tij.

Autoritetet zvicerane kanë arrestuar të bijën e tij 18-vjeçare, pasi ajo akuzohet se e vrau babanë, shkruan Blick.ch.

Sipas “20.minuten”, bëhet fjalë për një 47-vjeçar, që është lindur në Kosovë dhe është marrë me biznes të veturave për 20 vjet.

“Unë e njoh atë dhe familjen e tij gjatë”, ka thënë një nga punëtorët e M.B. “Kurrë nuk ka pasur zënka. Ishin njerëz shumë paqësor. Është e trishtueshme çfarë ka ndodhur”.

Siç ka rrëfyer ai, B. kishte ardhur si 16-vjeçar nga Kosova në Zvicër dhe me bashkëshorten kishte dy fëmijë, një djalë e një vajzë.

“Janë njerëz shumë të mirë. Djali po studion dhe e ka kompaninë e tij”, ka thënë punonjësi.

Edhe vajza e tij ka thënë se planifikonte të studionte e bashkëshortja punonte në firmën e B.

Në Facebook B. kishte postuar në të kaluarën shumë foto me familjen. Para 15 orëve kishte postuar një foto duke tymosur një cigare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco