FOTO/ Fqinjët e Lefter Zhidrus kërkuan ndihmë te Ardi Veliu, por askush nuk u përgjigj

FOTO/ Fqinjët e Lefter Zhidrus kërkuan ndihmë te Ardi Veliu, por askush nuk u përgjigj

13:02, 25/09/2020

Banorët e pallatit ku jetonte Lefter Zhidru kishin kërkuar disa herë ndihmë tek policia për fqinjin e tyre problematik.

Banorët i kanë dërguar edhe email kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu duke ia sqaruar gjithë situatën, por askush nuk ka shkuar në ndihmë të tyre, deri ditën e djeshme kur Zhidru sulmoi me armë policinë dhe më pas u ekzekutua nga RENEA.

SYRI TV ka siguruar edhe emailet që i janë dërguar Ardi Veliut, dhe nga ana tjetër nuk ka pasur asnjë përgjigje nga kreu i policisë.

Policia nuk ka marrë asnjë masë për të parandaluar ngjarjen e rëndë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

XXX25/09/2020 14:32

Kjo qe paska shkruar email me siguri paska qene mesuese gjuhe-letersie se i paska vendosur edhe germat "ë" shume sakte....

dulla = lali eri25/09/2020 13:52

policia veproi drejte per eleminimin e nje mbetjeje komuniste te kohes se dulles! Bravo RENEA! (kane rezikuar jeten nga nje plehre komuniste! poshte komunizmi!

aaaaa25/09/2020 13:09

Pensioniste qe i beka zbor compiuterit hahahaha....dhe ne italisht??

Shto koment

Denonco