RENEA e ekzekutoi pas 5 orësh, kush është ish-polici që i bëri rezistencë me armë

RENEA e ekzekutoi pas 5 orësh, kush është ish-polici që i bëri rezistencë me armë

19:44, 24/09/2020
A+ Aa A-

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur ditën e sotme në Elbasan, ku pas një rrethimi prej 5 orësh policia ekzekutoi shtetasin 71-vjeçar, Lefter Zhidro.

Po kush është Lefter Zhidro?

71-vjeçari është me origjinë nga Xarra, bashkia Konispol.

Ai është vllah, i martuar tri herë...

Nga martesa me gruan e dytë kishte një djalë. Odise Zhidro rreth 45 vjeç jeton në Xarrë dhe bën një jetë endacaku.

Lefter Zhidro kishte konflikte me ish-gruan e tretë për çështje shtëpie.

Zhidro mësohet se ka qenë ish-polic, ky mund të jetë edhe një shpjegim përse rezistoi kaq gjatë ndaj rrethimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco