2 të plagosur/ Zbardhet emri i personit që po qëllon ndaj policisë në Elbasan

2 të plagosur/ Zbardhet emri i personit që po qëllon ndaj policisë në Elbasan

13:57, 24/09/2020

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen që po ndodh në Elbasan.

Një person po qëllon me armë ndaj policisë në në lagjen ‘11 nëntori’ në vendin e njohur si ‘kthesa e Sarës’.

Autor i ngjarjes është identifikuar me emrin Lefter Zhidro.

Të Plagosur me armë zjarri kanë ngelur Abdenauer Kundraxhiu dhe Ledjo Saraçi. Ndërkohë, policia ka nxjerrë nga banesa një grua dhe një vajzë.

Dy persona kanë përfunduar në spital me lëndime të lehta.

Kanë qenë kalimtarë të rastësishëm dhe kanë marrë plagë nga plumbat rioshet,

Paniku është i madh dhe rreziku për qytetarët i lartë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco