Aksident i rëndë/ Drejtuesi i motorit dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Aksident i rëndë/ Drejtuesi i motorit dërgohet me helikopter drejt Tiranës

10:27, 24/09/2020

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Bulqizë ku një 32-vjecar që po drejtonte motorin është përplásur me një automjet tip “Fiat”. Ngjarja ndodhi rreth orës 09:30 dhe drejtuesi i motorit është nisur me urgjèncë drejt Tiranës me helikopter.

“Rreth orës 09.30, në fshatin Okshatinë, Bulqizë, është aksidèntuar automjeti tip “Fiat”,  me drejtues shtetasin  Y. K, me një motomjet me drejtues shtetasin B. N., ku si pasojë është dèmtuar drejtuesi i motomjetit, i cili  është transportuar drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar.

Njoftimi:

Bulqizë / informacion paraprak

Rreth orës 09.30, në fshatin Okshatinë, Bulqizë, është aksidentuar automjeti tip "Fiat",  me drejtues shtetasin  Y. K, me një motomjet me drejtues shtetasin B. N., ku si pasojë është  dëmtuar drejtuesi i motomjetit, i cili  është transportuar drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po hetohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco