EMRI/ Trajleri përplas biçikletën në Laç, një i vdekur

EMRI/ Trajleri përplas biçikletën në Laç, një i vdekur

20:33, 22/09/2020

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në një aksident në Laç. Ai quhet Ded Frroku.

Viktima po lëvizte me biçikletë nga Laçi në drejtim të superstradës, ndërsa është goditur nga një trajler. Nga përplasja e fortë, viktima ka marre plagë të rënda duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Drejtuesi i trajlerit është shoqëruar në komisariatin e Kurbinit.

Kurbin/ Informacion paraprak 

Në aksin rrugor Laç-Patok, mjeti me drejtues shtetasin A.Gj., është përplasur me mjetin me drejtues A.K.,si dhe është përfshirë në aksident dhe një biçikletë me drejtues shtetasin D.F.,55 vjeç, ku për pasojë ka ndërruar jetë. 

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut  dhe rrethanave të ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco