Kosovë/ 141 të shëruar dhe 66 të infektuar nga Covisd 19 në 24 orët e fundit

Kosovë/ 141 të shëruar dhe 66 të infektuar nga Covisd 19 në 24 orët e fundit

15:23, 22/09/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 503 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 66 raste pozitive

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 141 pacientë dhe nuk është regjistruar asnjë viktimë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.815 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.778.

Numri total i rasteve pozitive është 15.208 raste nga 63.110 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 615 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco