Universiteti i Vlorës/ 3 të prekur nga Covid-19, mbyllet rekorati dhe departamenti i biologjinë

Universiteti i Vlorës/ 3 të prekur nga Covid-19, mbyllet rekorati dhe departamenti i biologjinë

12:10, 21/09/2020

Universiteti Ismail Qemali në Vlorë ka mbyllur katin e parë dhe të dytë. Shkak për këtë është bërë konfirmimi si të prekur nga covid-19 i tre rasteve brenda institucionit.

10 persona janë karantinuar dhe po presin përgjigjen e tamponit. Ndërkohë rektorati dhe departamenti i biologjisë pranë këtij universiteti janë mbyllur. 

Fillimisht u evidentuan si të prekur nga koronavirusi 2 pedagogë të departamentit të shëndetit publik si dhe disa punonjës të administratës po në këtë departament. Mësohet se këta pedagogë kanë ndihmuar nxënësit në përgatitjen për provime, pranë ambiente të institucionit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco