Zbulohet emri dhe historia e shqiptarit që u qëllua në mes të plazhit në Itali Momenti i marrjes se te plagosurit

Zbulohet emri dhe historia e shqiptarit që u qëllua në mes të plazhit në Itali

08:33, 21/09/2020

Zbulohet emri i shqiptarit që iu bë atentat në mes të plazhit në Itali, ditën e diel në ora 10:00 në bregdetin roman. Ai quhet Selavdi Shehaj, 38 vjeç, shoqërues i pronarit të biznesit 'Bora Bora Beach' në bregdetin e Sirenave në Torvaianica.

Qytetari shqiptar me një histori droge u qëllua pas shpine dhe rrezikon të paralizohet. Dy burra kërkohen nga Policia italiane, që erdhën me një motoçikletë skuter dhe i bënë atentat.

Shehaj sapo kishte mbaruar një arrest shtëpie dhe kishte një histori droge në të kaluarën etij. Pikërisht aty, në të kaluarën, po përqendrohen tashmë hetimet e karabinierëve të Pomezia, hetime të shtrira në në 360 gradë.

U deshën 4 orë operacion për neurokirurgët dhe kirurgët torakalë të spitalit San Camillo në Romë për të nxjerrë plumbin nga zona e qafës së burrit, i cili dëmtoi palcën kurrizore. Sipas asaj që mësohet, gjendja e tij mbetet shumë e rëndë për momentin dhe rrezikon të paralizohet.

Ishte rreth orës 10.30 kur dy burra me fytyra të mbuluara mbërritën me një skuteri pranë një fabrike në Torvaianica afër Romës. Njëri hyri në plazh, i armatosur me një pistoletë, ndërsa bashkëpunëtori po priste jashtë me motorin të ndezur gati për t'u arratisur.

Pavarësisht nga disa njerëz të pranishëm në atë kohë, sulmuesi tërhoqi këmbëzën dy herë dhe plagosi Selavdi Shehajn në shpinë përpara se të kthehej te bashkëpunëtori i tij. Kështu shpejt ata u hodhën mbi bordin e motoçikletës dhe i humbën gjurmët.

Kur agresori iu afrua, shqiptari me një vajzë po pastronte argjinaturën.

Ndërkohë, Policia ka marrë në pyetje dëshmitarët e pranishëm në ato momente dhe ata që filmonin. Për momentin, asnjë hipotezë nuk përjashtohet, përfshirë atë të përplasjeve për pazaret e drogës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco