U kap me pistoletë në Audi Q7/ Sa vite burg rrezikon Fjolla Morina

U kap me pistoletë në Audi Q7/ Sa vite burg rrezikon Fjolla Morina

15:08, 20/09/2020

Këngëtarja Fjolla Morina, ka pranuar në policinë e Kukësit se arma e zjarrit pistoletë tip “Zoraki” dhe 23 fishekë, i përkisnin asaj.

“Unë i ndërroj shpesh çantat dhe armën e kisha vënë disa kohë më parë, pikërisht në çantë. E kam harruar aty, dhe sot e mora çantën pa ditur që pistoleta ishte ende aty brenda dhe udhëtova drejt Shqipërisë”, është shprehur ajo.

Këngëtarja nga Kosova, Fjolla Morina u arrestua mesditën e djeshme pasi në çantën e dorës iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me 23 fishekë.

Këngëtarja u kap në vijën e dytë të kontrollit në Morinë, teksa po udhëtonte me një makinë “Audi Q7”.

Policia sekuestroi edhe një pistoletë lodër si dhe ka arrestuar edhe dy personat e tjerë, të cilët po udhëtonin me të, përkatësisht F.M., 29 vjeç dhe F.S., 29 vjeç.

Pas arrestimit këngëtarja përfundoi në spital për shkak se nuk po ndihej mirë.

Çështja penale është regjistruar në Prokurorinë e Kukësit, mbi akuzën e “Trafikimit të armëve dhe municioneve” kryer në bashkëpunim.

Kjo akuzë parashikon një dënim nga 10 deri në 20 vite burg.

Por edhe nëse trafikimi i armës nuk është kryer në bashkëpunim, sërish Fjolla Morina, për armët që mbante rrezikon një dënim të rëndë, minimalisht me 7 vite burg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari20/09/2020 15:30

Po femijet, vellezerit, niperit dhe sterniperit kriminele e deputeteve kriminele rilindas te Parlamentit shqiptar, qe mbajne qe te gjithe arme te ndryshme, rrahin, dhunojne dhe perdhunojne, plagosin dhe vrasin pothuajse cdo dite ne Shqiperi, a jane denuan ndonjehere minimalisht me 7 vite burg per armembajtje pa leje??? Nje MUT!! Jo vetem qe nuk jane denuar asnje dite burg, por kane dale te pafajshem, te lire dhe vazhdojne aktivitetet e tyre kriminale mu perpara hundeve dhe surreteve te policeve te Llesh Leshit!!! Lereni vajzen shqiptare te Kosoves te lire dhe mos beni turp!!!

Shqiptari20/09/2020 15:23

Aman! Lerini keto lajmet e bujshme me personat publike!! Asgje nuk kane per ti bere! Fjolla thjesht do bej shurren dhe do dhjesi tek haleja e komisariatit apo prokurorise se Kukesit dhe do ike ne shtepi ose per atje ku ishte nisur!!! Mjafton qe prokurori ta preke pak tek kokrra e cices, dhe ta fekoje nje here tek zogu dhe nje here tek bythet dhe kaq. Ceshtja eshte e mbyllur!!! Po sa njerez kapen ne dite nga patrullat e policise ne Shqiperi me arme automatike, kallash, bomba, granata, pistoleta dhe thika, dhe askush nuk ka ndenjur me teper se 1 jave i ndaluar! Fjolla nuk ka vrare askend, nuk ka kercenuar askend dhe nuk vret askend! E mban per vetmbrojtje sepse po hyn ne shtetin me kriminal dhe me te shkaterruar ne Evrope!! Po sikur Fjolles diku midis Kukesit dhe Milotit ti dilnin para bandite dhe ta perdhunonin e te iknin ne "drejtin te paditur", cfare do te thoshte policia dhe prokuroria? Cfare pergjegjesie do te mbante shteti shqiptar? Sa raste te tilla u kane ndodhur turisteve te huaj ne Shqiperi? Kush i ka mbrojtur?

Shto koment

Denonco