FOTO/ Tragjedia, 39-vjeçares në Korçë nuk i doli anestezia

FOTO/ Tragjedia, 39-vjeçares në Korçë nuk i doli anestezia

13:17, 20/09/2020

Dy persona, me detyrë personel mjekësor në një klinikë private në Korçë janë proceduar penalisht. Kjo pasi një 39-vjeçare, Xhensila Duka ka gjetur vdekjen në këtë klinikë.

ABC News raporton se një prej të proceduarve është anestezist. Pacientja ka qenë duke bërë ndërhyrje në zorrën e trashë dhe nuk i ka dalë anestezia.

Ilir Bibolli, 65 vjeç dhe Marinela Postoli, 39 vjeçe, banues në Korçë janë proceduar, pasi dyshohet se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë trajtimit të pacientes.

Duka ka humbur jetën dje rreth orës 16:30 në këtë klinikë. Në lidhje me këtë rast, po priten rezultatet e autopsisë ligjore.

Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale “Neglizhenca në trajtimin mjekësor” 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco