Shkop bejsbolli, karrige dhe… Ja çfarë ndodhi në Durrës pas sherrit që përfundoi me një viktimë

Shkop bejsbolli, karrige dhe… Ja çfarë ndodhi në Durrës pas sherrit që përfundoi me një viktimë

21:40, 18/09/2020

Nga pamjet e publikuara, duket se fillimisht ka pasur një konflikt me sende të forta si shkop bejsbolli dhe karrige, të cilat janë hedhur në rrugën përpara lokalit ku ka ndodhur ngjarja e rëndë me pasojë një të vdekur.

Mesa kuptohet, pas zënkës me mjete të forta, ngjarja ka degjeneruar me përdorimin  e armëve të zjarrit, duke i shkaktuar vdekjen një personi dhe plagosjen e të birit.

Ngjarja ndodhi në lokalin e vëllait të ish-kryetarit të Bashkisë Vangjush Dako, në rrugën ‘Pavarësia’, pranë Urës së Dajlanit, ku ka ndërruar jetë në spitalin e Durrësit, shtetasi Armando Baboçi (Gjini) i cili u plagos së bashku me djalin e tij këtë mbrëmje.

Në pamjet nga vendi i ngjarjes, shihet edhe një makinë e dëmtuar që është në pronësi të viktimës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco