Konfirmohen pozitiv 4 mësues në një shkollë 9 vjeçare në Bulqizë

Konfirmohen pozitiv 4 mësues në një shkollë 9 vjeçare në Bulqizë

12:33, 18/09/2020

Pas hapjes së shkolla dhe masave të parashikuara për mbrojtje nga Covid-19 janë shtuar rastet e infektimeve ndër të cilët edhe mesues por edhe nxënës.

Rasti i fundit është në Bulqizë kua janë konfirmohen pozitiv 4 mësues në një shkollë 9 vjeçare.

Inspektoriati po bën hetimin epidemiologjik he pritet vendimi për mbylljen ose jo të shkollës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco