Shkaktoi aksidentin me vdekje, arrestohet i riu në Fier

Shkaktoi aksidentin me vdekje, arrestohet i riu në Fier

09:24, 18/09/2020

Autori i aksidentit me vdekje ditën e djeshme në Qenas të Fierit është arrestuar ditën e sotme nga Policia.

NjĂ« ditĂ« pasi shkaktoi aksidentin me vdekje, policia e Fierit ka arrestuar 24-vjeçarin. I riu u largua nga vendi i ngjarjes pasi pĂ«rplasi me automjetin ‘’Fiat Punto’’ pĂ«r vdekje 30- vjeçarin me biçikletĂ« dhe u largua nga vendi i ngjarjes. Ai tashmĂ« akuzohet jo vetĂ«m pĂ«r shkelje tĂ« rregullave tĂ« qarkullimit rrugor, por edhe pĂ«r largim nga vendi i aksidentit.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Fier

Identifikohet, kapet dhe  arrestohet drejtuesi i mjetit i cili pasi aksidentoi me pasojë vdekjen një shtetas në fshatin Qenas, u largua nga vendngjarja.

SpecialistĂ«t e Sektorit tĂ« Qarkullimit Rrugor nĂ« DVP Fier, nĂ« vijim tĂ« veprimeve hetimore dhe procedurale tĂ« kryera pĂ«r zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e ngjarjes sĂ« ndodhur nĂ« fshatin Qenas ku u aksidentua me pasojĂ« vdekje shtetasi Q. M., bĂ«nĂ« tĂ« mundur identifikimin dhe kapjen e autorit sĂ« bashku me mjetin e tij tip “Fiat Punto”, i cili pasi aksidentoi me pasojĂ« vdekjen 24- vjeçarin, u largua nga vendngjarja.

U arrestua pĂ«r veprat penale “Shkelje e rregullave tĂ« qarkullimit rrugor” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”, shtetasi K. M., 28 vjeç, banues nĂ« Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco