Lajmi i fundit

EMRI/ Qëllohet me armë zjarri në qendër të Shkodrës ish-kryetari i komunës Velipojë

Durrës/ Ngjarje e rëndë: vret qenin duke e tërhequr zvarrë me makinë

Durrës/ Ngjarje e rëndë: vret qenin duke e tërhequr zvarrë me makinë

11:23, 15/09/2020
A+ Aa A-

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në Sukth të Durrësit.

Një person ka vrarë një qen duke e tërhequr zvarrë me makinë.

“Animal Rescue Albania” ka publikuar fotot nga vendngjarja dhe u ka bërë thirrje autoriteteve që të veprojnë për këtë rast.

“Çfarë mëkati kaq të madh kishe bërë vogëlush që të tërhoqën zvarrë deri në vdekje, që të torturuan derisa pe vdekjen në sy dhe e ndjeve në çdo qelizë tënden? Ke lehur shumë? Ke ngrënë pulat? Apo mos ishe vallë i sëmurë? Pas kësaj makine është monstra e vërtetë, personi që buzëqesh me gjakftohtësi teksa torturon deri në vdekje këtë qen të gjorë është familjar i juaji, është kushëriri juaj, është komshiu juaj, është miku juaj, është kolegu juaj… nuk i dihet kurrë se nesër këtë krim nuk do ta kryejë në dëmin tuaj”, shkruan në Facebook “Animal Rescue Albania”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Juli17/09/2020 12:02

Shyqyr qe e ka bere foton, se perndryshe si do demaskohen keto mostra e si do vertetohet krimi i tij. Thuaj kete qe nese dikush do kish mundesi te nderhynte duhet bere, po edhe kane frike njerezit se mostra te tilla jane te afte per cdo gje.

Emri15/09/2020 13:21

fajin me tmadh e ka ky qe bon foto e sehir

Loran shehu15/09/2020 13:17

I vdeskhin kalamajt kti fis qiri ja zent kanceri kalamajt

kafsha15/09/2020 12:26

kafshe, jeni edhe ju qe nuk denonconi te leshi! ky eshte komunist, s'ka asnje ndryshim nga komunistet qe vrasin njerez! o popull trap!

t15/09/2020 12:15

Okatunar m....,te hengshin qente nje dite dhe do te te hane se qente i njohin personat qe nuk i duan

Shto koment

Denonco