SYRI TV në Kakavijë: Po na vdesin fëmijët rrugëve, kanë 3 ditë në diell!

SYRI TV në Kakavijë: Po na vdesin fëmijët rrugëve, kanë 3 ditë në diell!

10:24, 15/08/2020

SYRI TV po ndjek nga afër krizën humanitare në pikën kufitare të Kakavijës, ku me mijëra qytetarë e kaluan sërish natën jashtë dhe priten të kalojnë një ditë tjetër nën diellin përvëlues. Radha e automjeteve shkon deri në 20 km.

Shteti i ka braktisur qytetarët. Ndiqni se si një prej qytetarëve i kërkon ndihmë, Urgjencës:

Zotëria: Zonjë, kam njoftuar që dje se e kam fëmijën sëmurë. Tre ditë në diell, pa ushqim, pa u larë...

Urgjenca: Unë jam turn tjetër, pse, nuka ua sollën ambulancën dje?! 

E PLOTE NE VIJIM

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco