Ja sa është radha e shqiptarëve në kufirin me Greqinë

Ja sa është radha e shqiptarëve në kufirin me Greqinë

17:27, 14/08/2020

Numri i emigrantëve shqiptarë që presin në Kakavijë për të kaluar drejt Greqisë vazhdon të jetë i lartë.

Radhë pafund makinash presin për të kaluar drejt shtetit helen.

Nga ora 14:00 deri në orën 17:00 të ditës së sotme, kanë kaluar 1 mijë qytetarë.

Pala greke po kryen testime për të gjithë qytetarët që po hyjnë drejt Greqisë.

Nga ana tjetër, qeveria greke ka zgjatur periudhën e kufizimeve deri më 31 korrik, çka do të thotë se emigrantët shqiptarë do të kenë vështirësi për të kaluar.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Black Jack 14/08/2020 22:25

Ku shkojne kta merhuma???? Nuk negjojne dhe shikojne ca po ndodh ne ket kohe , nuk marrin informacion para se te nisen dhe te kuptojne si eshte situata. Milet debil dhe ignorat. Dhe thojne ku osht shteti Shqiptar. Ska pune shteti Shqiptar pune mo me ju . Jetoni ne Greqi , paguni taxat atje kshu qe shteti Shqiptar nuk ka asnje lloj detyrimi, jeni dhe me letra Greeke okey, ti dini rregullat si funksionojne popull idiot

Bsli14/08/2020 20:35

Ne oren 15 ishte deri tek kthesa per sarande

Shto koment

Denonco