Mali i Zi hap kufirin, ja shtetet e rajonit që përfitojnë

Mali i Zi hap kufirin, ja shtetet e rajonit që përfitojnë

12:13, 14/08/2020

Mali i Zi prej ditës së nesërme do të hapi kufijtë me shtete e rajonin.

Drejtori i shĂ«ndetit publik, Boban Mugosha deklaroi ne televizionin ‘Vijesti’ se kufiri do tĂ« hapet pĂ«r vendet e MaqedonisĂ« sĂ« Veriut, Bosnje HercegovinĂ«s, Serbi, KosovĂ« dhe ShqipĂ«ri.

Për të hyrë në territoret e Malit të Zi me të gjitha gjasat duhet të kesh kryer testin e PCR ose test serologjik ELESA, deklaroi Mugosha.

Këto vendime vijnë në përputhje me interesin e sektorit të turizmit në vend dhe të gjitha procedurat që do të ndiqen do të përcaktohen nga mbledhja e Trupit Kordinator Kombëtar.

Mali i Zi ka raportuar që nga fillimi i pandemisë 3588 raste me koronavirus, 2407 persona janë shëruar, ndërsa 62 persona kanë humbur jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco