EMRI/ Koronavirusi shuan mësuesin, dedikimi prekës i gazetarit

EMRI/ Koronavirusi shuan mësuesin, dedikimi prekës i gazetarit

10:54, 13/08/2020

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19 mësuesi mirditor Gjon Kola. Lajmin e bën të ditur gazetari Gjergj Marku, i cili shkruan se Kola ishte prej disa ditësh i shtruar në Spitalin Infektiv në Tiranë, por nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen.

Kola ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare, duke lënë pas dhimbjen për të gjithë familjarët e të afërmit, por edhe për të gjithë brezat e nxënësve që morën dije prej tij.

Postimi i plotë i gazetarit

COVID shuan mĂ«sues Gjonin!
 MĂ«suesi Gjon Kola nuk arriti t’ia dalĂ« luftĂ«s ndaj Covid-19, qĂ« e kishte zĂ«nĂ« prej disa kohĂ«sh. Ai ndĂ«rroi jetĂ« nĂ« Spitalin Infektiv nĂ« TiranĂ«, duke lĂ«nĂ« nĂ« pikĂ«llim familjen e tij tĂ« dashur, tĂ« afĂ«rm, kolegĂ« dhe miq tĂ« panumĂ«rt.

Gjoni do të mbahet mend si mësuesi i përkushtuar dhe veprimtar shoqëror tepër aktiv, njeri i besës dhe i fjalës së drejtë, person tejet i dashur dhe hokatar i kandshëm.

Mua mĂ« ka rĂ«nĂ« ta njoh qĂ« para ’90-s nĂ« njĂ« pritje unike qĂ« mĂ« ka bĂ«rĂ« me njĂ« grup studentesh tĂ« arteve nga Tirana, atje nĂ« kullĂ«n e tij bujare e mikpritese nĂ« NdershenĂ« tĂ« Oroshit, ku dhe ka lindur.

Qofsh i bekuar mësues Gjoni edhe në atë jetë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco