VIDEO/ Zjarr i madh në Tiranë, shteti nuk duket gjëkundi

VIDEO/ Zjarr i madh në Tiranë, shteti nuk duket gjëkundi

15:21, 12/08/2020

Një zjarr i madh ka rënë në periferi të qytetit të Tiranës

Zona e Kombinatit dhe kodrat përreth tije janë mbuluar nga flaket dhe tymi i madh. Banorët e zonës kanë disa kohë që e kanë raportuar ngjarjen dhe akoma asnjë zjarrfikëse nuk ka shkuar për të shuar flakët që kanë zaptuar vendin.

Është e disata herë që instancat shtetërore kanë lënë shumë vende të digjen derisa janë shkretuar me mijëra hektar tokë dhe asnjë zjarrfikëse nuk është dukur.

Ndërsa në Tiranë është propaganduar mbjellja e pemëve si pjesë e planit të gjelbërimit të qytetit ndërsa kodrat e mbuluara nga bimësia lihet të digjet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco