VIDEO/ Makina e parkuar shkrumbohet plotësisht në parkun e qytetit, dyshimet

VIDEO/ Makina e parkuar shkrumbohet plotësisht në parkun e qytetit, dyshimet

22:12, 08/08/2020

Një makinë është djegur plotësisht në parkun qendror të qytetit pranë një kabine elektrike.

Nga kjo ngjarje nuk raportohen dëme në njerëz.

Burime paprake pohojnë se kemi të bëjmë me një zjarr nga një rrjedhje gazi në automjet.

Fier

Informacion paraprak

Sot rreth orĂ«s 21:45, nĂ« lagjen “Apollonia", Fier, nĂ« ecje e sipĂ«r ka marĂ« flakĂ« mjeti tip "Audi”, nĂ« pronĂ«si tĂ« shtetasit R. M., banues nĂ« Fier.

Gjatë momentit të rënies së zjarrit, drejtuesi ka ndaluar mjetin në vend ku kanë qën të parkuara edhe 2 mjete të tjera të cilat si pasojë e përhapjes së zjarrit kanë marë flakë dhe janë djegur pjesërisht.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka ardhur ai pasojë e një difekti në mjetin tip "Audi".

Në vendngjarje ndodhen forcat e policisë dhe shërbimi zjarrfikës të cilët bën të mundur shuarjen e zjarrit.

Po punohet për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco