Trafik armësh dhe droge, kush është shqiptari i rrezikshëm i arrestuar sot

Trafik armësh dhe droge, kush është shqiptari i rrezikshëm i arrestuar sot

18:15, 08/08/2020

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane ditën e sotme.

Ai është Fridi Murataj, i cili akuzohet për prodhim droge dhe trafik armësh.

Aktualisht 28 vjeçari është në arrest shtëpie, por pas përfundimit të hetimeve, Gjykata e Apelit të Leçes e dënoi atë me 2 vite e tetë muaj burg, ndërsa po ashtu iu vendos edhe një gjobë prej 32 mijë eurosh.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco