Konfirmohen 9 rastet e reja në Mirditë/ Mes tyre dhe personel mjekësor

Konfirmohen 9 rastet e reja në Mirditë/ Mes tyre dhe personel mjekësor

17:27, 08/08/2020

Me njoftimin e sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë ku u konfirmuan 124 raste të reja me koronavirus, nga këto, 9 raste pozitive janë konfirmuar në Mirditë.

Sipas burimeve, bëhet me dije se në rastet e Mirditës, janë dhe dy personel mjekësor në Fan.

Bëhet fjalë për një kryeinfermier dhe një infermiere si dhe familjarë të tyre. Po ashtu ka edhe vatra të reja.

Mësohet se në Mirditë tamponet kanë ardhur me vonesë dhe si rredhojë rastet e publikuara sot nuk janë vetëm të orëve të fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco