Bilanci i zi: 4 viktima në 24 orë, 3 prej tyre nga Tirana

Bilanci i zi: 4 viktima në 24 orë, 3 prej tyre nga Tirana

16:29, 08/08/2020

Vazhdon bilanci i zi nga koronavirusi.

Brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë 4 persona.

"Fatkeqësisht, edhe pas përpjekjeve të mëdha të ekipeve mjekësore, në dy spitalet Covid nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen një 76-vjeçare nga Shkodra, dhe 3 qytetarë nga Tirana; një 50-vjeçar; një 75-vjeçar dhe një 76-vjeçar," deklaroi MSH.

Deri tani janë regjistruar 193 viktima, gjysma e tyre nga Tirana (Qarku Tiranë 94, Shkodër 32, Durrës 28, Fier 10, Elbasan 7, Lezhë 5, Kukës 5, Korçë 5, Vlorë 4, Dibër 2, Berat 1).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco