Skulptori i njohur pozitiv me Covid, shtrohet në gjendje të rëndë në spital dhe ka nevojë për gjak

Skulptori i njohur pozitiv me Covid, shtrohet në gjendje të rëndë në spital dhe ka nevojë për gjak

13:49, 08/08/2020

Skulptori Arben Bajo pas shfaqjes së simptomave dhe kryerjes së tamponit ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Aktualisht ai ndodhet në spital dhe nga të dhënat që ka siguruar media skulptori ka nevojë për gjak të grupit A+.

Arben Bajo është një skulptor shqiptar mjaft i njohur për publikun.

Ka hapur shumë ekspozita personale në Shqipëri dhe jashtë vendit.

Është realizuesi i shtatores së At Zef Pellumbit, Asim Zenelit,Vaçe Zelës në Lushnje etj.

Ai është pedagog në akademinë e arteve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

No one08/08/2020 14:50

Cfare lajmi eshte? Ka kovid po ka dhe nevoje per gjak? Pse? Nje shpjegim apo vetem terror? Ptuuu

Shto koment

Denonco