Krimi jashtë kontrollit, pas ngjarjes së rëndë në hotel, pushuesit braktisin Progradecin

Krimi jashtë kontrollit, pas ngjarjes së rëndë në hotel, pushuesit braktisin Progradecin

11:21, 08/08/2020

Një ngjarje e rëndë tronditi Pogradecin gjatë natës kur në drejtim të një hoteli në Drilon u qëllua me bresheri kallashnikovi.

Kishet dëmtime të makinave të parkuara por edhe te xhamave të hotelit ku u qëllua.

Ndëkrohë që pas ngjarjes ne hotelin e Drilonit, pushuesit kane filluar te zbrazin dhomat dhe te largohen.

Jashte kamerave ata shprehen se ngjarja ishte e tmerrshme, janë të terrorizuar nga të shtënat me armë zjarri të cilat zgjaten për disa minuta.

Nuk mund të vazhdojmë pushimet përsa kohë ndihemi të pasigurt për jetën, shprehen turistët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

geri11/08/2020 16:07

dhe me siguri per ju fajin e ka shteti ,a thua se shteti mund te kobtrolloje njerezit ,e pare ne kete kendveshtrim cdo shtet eshte i deshtuar ,a thua se kur qeveriste saliu juaj nuk ndodhnin keto gjera ,jeni thjeshte vari karin komplet sidomos kur e quani syri tv ojf ????????????????????.doni dhe dhurime ju varikarsa ,ja do ju shohim sa opozitar do jeni po fitoi pd ne zgjedhje ,direkt gojore lulit pastaj....pidhmotra ropqira qe e shkaterruat kete vend

Shto koment

Denonco