Ekzekutimi i taksistit/ Dyshohet se autorët ngatërruan shënjestrën

Ekzekutimi i taksistit/ Dyshohet se autorët ngatërruan shënjestrën

11:23, 04/08/2020

Detaje të reja për vrasjen e taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla ditën e djeshme në Fushë-Prezë.

“BalkanWeb” raporton se njĂ« makinĂ« tjetĂ«r, qĂ« drejtohej nga dikush, u afrua pranĂ« “lapidarit” ku po qĂ«ndronte Budlla. Dikush zbriti nga vendi i pasagjerit tĂ« makinĂ«s sĂ« autorĂ«ve dhe e qĂ«lloi me kallashnikov. MĂ« pas makina e autorĂ«ve Ă«shtĂ« larguar.

Dyshimet janë se mund të ketë qenë një ngatërrim shënjestre pasi në vendin ku ndodhej ai, tek lapidari ndodheshin dhe persona të tjerë.

Ndërkohë që nga marrja në pyetje as viktima dhe as fëmijët e tij nuk figuron të kenë pasur konflikte të mëparshme që mund të kenë çuar në vrasjen e 71-vjeçarit. Budlla punonte si taksist i palicencuar prej kohësh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco