COVID -19/ Në Kosovë, 119 raste të reja në 24 orët e fundit

COVID -19/ Në Kosovë, 119 raste të reja në 24 orët e fundit

15:20, 15/07/2020

Ministria e Shëndetësisë publikoi raportin e luftës anti-Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit. Sot pas kryerjes së 420 testimeve kanë rezultuar që 119 persona janë infektuar me Covid 19.

Deri tani kanë humbur jetën 112 pacient dhe në ditën e fundit janë shëruar 92 persona.

Komuna që ka pasur numrin më të lartë të infektimeve është Prishtina me 63 të infektuar dhe Gjakova me 12 të infektuar.

Deri tani në Kosovë janë 5237 persona aktiv pasi janë kryer rreth 29 mijë testime, nga këto 2462 janë personat e shëruar dhe 2663 janë persona aktiv me virusin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco