Humbi jetën nga koronavirusi, MSH sqaron pse vdiq 21-vjeçarja

Humbi jetën nga koronavirusi, MSH sqaron pse vdiq 21-vjeçarja

11:03, 15/07/2020

Një 21-vjeçare ka humbur betejën me koronavirusin. Mësohet se e reja ndodhej e shtruar në Spitalin Infektiv. 

Kështu, 21-vjeçarja bëhet e para e kësaj moshe që ndërron jetë nga Covid-19 në vendin tonë.

"Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një vajzë e re 21-vjeçare, e cila ndodhej në terapi intensive e intubuar, si pasojë e simptomave të rënda të Covid-19.

Gjendja e saj u rëndua në mënyrë të menjëherëshme si pasojë e tromboembolisë fulminante dhe pavarësisht përpjekjeve maksimale të stafit mjekësor, e reja që vuante nga sindromi metabolik, nuk ka arritur të mbijetojë," deklaroi MSH.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco