EMRI - FOTO/ I shumë kërkuar për vrasje, arrestohet Lezhjani me 5.5 kg heroinë. Emri

EMRI - FOTO/ I shumë kërkuar për vrasje, arrestohet Lezhjani me 5.5 kg heroinë. Emri

08:23, 14/07/2020

Eshte ndaluar nga policia e vendit fqinj një i dënuar në Lezhë me 35 vite burg. Ai ishte arratisur nga burgu grek dhe eshte kapur se fundmi me me 5 kg heroinë.

Operacioni i policisë greke eshte zhvilluar në Artemida, Athinë. Në pranga ka rena i shumëkërkuari shqiptari Agim Margegaj, 43-vjec.

Në posedim të Margegajt ishin edhe 5 kg 50 gram heroine, 1 peshore elektronike, 1050 euro, karte identiteti dhe pasaportë e falsifikuar, 2 celulare, 1 kreher armë, pajisje plastike presimi. Droga kishte ardhur nga Shqiperia dhe policia greke është në kërkim të një furgoni Benz që dyshohet se kishte kaluar nga Kakavija.

Margegaj rezultoj i kërkuar në Greqi pasi kishte marrë leje nga burgu dhe nuk ishte kthyer. Ai vuante denim me burgim të perjetshëm për vrasje me dashje, tentativë vrasje me shume se njeherë, grabitje në bashkepunim më shumë së njeherë, armembajtje pa leje, perdorim arme. Gjithashtu ai rezulton i kerkuar në Shqipëri, i denuar me 35 vite burg për vrasje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco