Shqiptari arratisur nga burgu kapet me një sasi të madhe heroine Heroina qe iu kap shqiptarit

Shqiptari arratisur nga burgu kapet me një sasi të madhe heroine

08:24, 14/07/2020

Policia greke ka arrestuar një shqiptar të arratisur nga burgu, që zotërontë një sasi të madhe droge. Ai kishte qënë i dënuar për vrasje.  43-vjeçari u arrestua në Artemida, Attica, nga Drejtoria e Sigurisë së Atikës, për shkelje të ligjit për substancave të ndaluara, armë dhe falsifikim.

Në veçanti, në kontekstin e arrestimit të trafikantëve të drogës dhe pas informacionit në lidhje me veprimin e mësipërm në trafikimin e sasive të heroinës në rajonin eAtikës, u arrit të zbulohej veprimtaria e tij kriminale dhe ai si anëtar i një organizate kriminale. .

Gjatë një operacioni në Artemid, 43-vjeçari u arrestua për mbajtjen e 10 paketave që përmbanin heroinë për qëllime trafikimi. Në total, këto u gjetën dhe konfiskuan:

sasia e heroinës me një peshë totale prej 5,050 kg; një peshore precize elektronike; shuma prej 1,050 eurosh; pasaporta dhe identiteti por i dyshimtë; dy telefona celularë; revistë; pajisje plastike për shtypje

Për më tepër, rezultoi se i arrestuari ishte një i arratisur nga një Qendër e Paraburgimit, të cilit ai nuk u kthye pas një leje që mori dhe ku vuajti dënimin me burgim për veprat penale të vrasjes me dashje, përpjekje për vetëvrasje, plaçkitje etj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco