Vdes një 70-vjeçar në Korçë, rezultoi pozitiv me Covid para 2 ditësh

Vdes një 70-vjeçar në Korçë, rezultoi pozitiv me Covid para 2 ditësh

12:28, 13/07/2020

Korça shënon një viktimë nga Covid-19. Sot një i moshuar 70-vjeçar ka ndërruar jetë në banesën e tij.

Ai ishte karantinuar në shtëpi sepse një ditë më parë nga tamponi i kryer ishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

Akoma nuk bëhet e ditur nëse i moshuari ka pasur sëmundje të tjera shoqëruese dhe nëse është trajtuar me ndonjë medikament.

Ditën e sotme ishin 7 të prekur në Korçë mes tyre edhe dy persona personel mjekësor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco