Shifrat e zeza/ VOA: 62% janë infektuar që nga 9 qershori

Shifrat e zeza/ VOA: 62% janë infektuar që nga 9 qershori

18:46, 11/07/2020

Në Shqipëri, 24 orët e fundit shënuan rritjen më të madhe të rasteve të reja dhe të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë konfirmuar 93 të infektuar, ndërsa 4 persona kanë humbur jetën në spital.

Më shumë se gjysma e rasteve të reja është zbuluar në Tiranë, ndërsa pjesa tjetër në 15 qytete të ndryshme të vendit.

Në total numri i të infektuarve është 3371 persona, nga të cilët 62 përqind që nga 9 qershori.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 591
Durrës 229
Shkodër 178
Vlorë 120
Lezhë 68
Fier 42
Kukës 41
Korçë 34
Elbasan 33
Berat 25
Gjirokastër 22
Dibër 18

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco