Arrestohet shqiptari i përgjakur, poshtë mbathjeve mbante thikë

Arrestohet shqiptari i përgjakur, poshtë mbathjeve mbante thikë

12:09, 03/07/2020

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia në Perugia, pasi është kapur me një thikë të lyer me gjak.

Një telefonatë në polici sinjalizoi për një person me rroba të shqyera e të lyera me gjak në rrugë.

Policët shkuan me shpejtësi në vendin ku ndodhej personi, i cili nuk kishte dokumente dhe iu tha një emër të rremë.

Gjatë kontrollit trupor i gjet brenda mbathjeve një thikë me teh që mbyllet brenda dorezës.

Verifikimet e kryera vërtetuan se i riu është një 20-vjeçar shqiptar, me precedentë për zotërim droge dhe dëme ndaj pasurisë.

Ai u denoncua për mbajtje të pajustifikuar objektesh mbrojtjeje dhe për deklarim identiteti të rremë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco