‘Dëshmitarët e Jehovait’: Nuk ishin pjesë e organizatës tonë! E çmojmë jetën….

‘Dëshmitarët e Jehovait’: Nuk ishin pjesë e organizatës tonë! E çmojmë jetën….

11:58, 03/07/2020

Dëshmitarët e Jehovait në Tiranë thonë se familja Josifi nuk ishte pjesë e kësaj organizate.

Në një reagim për mediat, zëdhënësi për media i kësaj organizate Arben Lubonja thotë se gruaja dhe dy vajzat nuk janë shoqëruar asnjëherë me Dëshmitarët e Jehovait.

Përpjekjet për të lidhur këtë ngjarje apo çdo element te saj me besmin e Dëshmitarve të Jehovait, është krejtësisht i pabazë dhe dhe madje fyes për besimin tonë.

Dokumenti i plotë:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Don03/07/2020 17:18

Dëshmitarët e Jehovait njohen ne ze gjithe boten per vajtjen dere me dere ne shperndarjen e fese se tyre. Familja mund te mos kete qene anetare zyrtare, por ndoshta vizitorë. Ose mund te mos kene qene fare vizitore, por ndonje dyshe e DJ mund zu kene dhënë literature ne dere! Kjo duhet ndjekur nga polivoa dhe ose media

Githbo03/07/2020 12:18

Kjo " te bindur ndaj qeverive" eshte perle!

Shto koment

Denonco