Vëllezërit e gruas së vetëflijuar: Na thoshte që vajza ishte në ….

Vëllezërit e gruas së vetëflijuar: Na thoshte që vajza ishte në ….

21:55, 02/07/2020

ABC News ka zbardhur ekskluzivisht dëshminë tronditëse të vëllezërve të 56-vjeçare Zhaneta Josifi e cila u gjet e pajetë bashkë me vajzën e saj e cila dyshohet të ketë ndërruar jetë disa javë më parë.

Gazetarja Xhensila Kodra raporton se ata kanë thënë se përgjatë këtyre kohëve kanë shkuar disa herë te shtëpia e motrës së tyre, por nuk e kanë takuar mbesën e tyre.

Lidhur me këtë fakt motra e tyre është justifikuar duke thënë se ajo ndodhet në dhomën tjetër ose është duke fjetur.

Dyshohet se vajza Anisa Josifi, 30 vjeçe mund të ketë ndërruar jetë disa javë më parë pasi trupi i saj është dekompozuar.

Ndërsa e motra e saj është dërguar në spital në gjendje të rëndë për jetën. Dyshohet se ato të reja ishin pjesë e Dëshmitarëve të Jehovait.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Indrit05/07/2020 14:33

Ka mbi 6 mije Deshmitare te Jehovait qe jane shuuume te lumtur e ndihmojne njeri-tjetrin ekonomikisht dhe emocionalisht. Ju vazhdoni llapni. Te tjere do vetevriten nga kushtet e keqija te jetes, e ju vazhdoni t'u hidhni fajini deshmitareve. Askush nuk i beson perallat tuaja. Te gjithe Desh e Jehovai jane shuuuume mire e te kenaqur.

Shto koment

Denonco