‘Eja në QSUT, merr dhuratë një Covid’/ Plas ironia në rrjet

‘Eja në QSUT, merr dhuratë një Covid’/ Plas ironia në rrjet

15:23, 20/06/2020
A+ Aa A-

Shqipëria vazhdon të regjistrojë numra të lartë të rasteve të konfirmuara me koronavirus. Pasojat e kësaj situatë u dhanë sot, kur u mësua se Mali i Zi do të mbyllë kufirin me Shqipërinë.

Ndërkohë, vatra më e madhe e koronavirusit në vend janë spitalet, më saktë Qendra Spitalore Universitare në Tiranë.

Për fat të keq, nga virusi po preken edhe pacientë të sëmurë rëndë nga patologji të tjera.

Fakti që kjo sëmundje ka shpërthyer nëpër spitale, ka bërë që të prodhohen shumë meme në rrjetet sociale. Ironia e tyre është therëse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gj 20/06/2020 15:33

Popo ministra, pipero,dhe edvini,ekspertet

Shto koment

Denonco