Nuk ngopej me buk, i burgosuri tenton vetëvrasjen

Nuk ngopej me buk, i burgosuri tenton vetëvrasjen

16:20, 19/06/2020
A+ Aa A-

Një i dënuar ka tentuar ti japë fund jetës pasi nuk ngopej me buk në burgun e Fierit.

Teksa ka ndërhyrë shërbimi i burgut i dënuari është gjetur në qeli i vetëvarur me çarçaf në grykë.

Ai është dërguar me urgjencë me ambulancën e burgut dhe i është dhënë ndihma mjekësore. Pas përmirësimit ai është marr në pyetje dhe ka pohuar se kish tentuar vetëvarjen se nuk ngopej me ushqim.

Tek qelia që kish qenë më parë, shoku i qelisë e mbante me ushqim.

Në qelinë ku shkoi nuk i jepte njeri ushqim, as familja nuk i çonte.

Ushqimi që hante në burg nuk e ngopte. Në kushte të tilla tentoi vetëvarjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco