Do të na fusin një çip, Cako zbulon komplotin: Komandat i jep kompjuteri në Belgjikë

Do të na fusin një çip, Cako zbulon komplotin: Komandat i jep kompjuteri në Belgjikë

14:56, 19/06/2020
A+ Aa A-

Alfred Cako foli në emisionin “Abc-ja e Mëngjesit” në lidhje me kontrollin e banorëve të botës përmes një mikroçipi që do t’u vendoset në trup.

Sipas tij, gjithçka do të koordinohet përmes një kompjuteri qendror në Belgjikë, i cili nëpërmjet valëve 5G do të japë komandat ndaj njerëzve.

“Kontrolli do të bëhet përmes një çipi, një antene të vogël prej kobalti që do të na e vendosin në trup. I gjithë organzimi do të bëhet përmes një kompjuteri qendror në Belgjikë, i cili përmes 5G-së dhe satelitëve do të jepen komandat, etj.

Ne s’do të kemi detyrë të mbajnë pasaportë apo kartë krediti. Pagesat dhe gjithçka do të bëhen në mënyrë elektronike përmes mikroçipit“, tha Cako duke theksuar se edhe vaksinat do të jenë nanoteknologjike.

“Të gjitha të dhënat tona do të mbahen nga mikroçipi.

Paratë do të jenë disa shifra që jepen dhe merren. Nuk do të ketë më para, por para elektronike“, u shpreh ai.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

FILANTROPI DT. 19 qershor 202019/06/2020 16:11

Duke dëgjuar z. Cako se me vaksinën Koronavirusit njervzve do tju futet në trup edhe një mikroçip që do të komandohen valla nga 5G na kujton "Don Kishotin " e Servantesit që doli të luftonte me mullinjtë e erës. Ajde fantazi e shekullit të 21 ajde...

Gj 19/06/2020 15:15

Cfar ore, asnjeher

Shto koment

Denonco