Punonjësja e Bashkisë së Lezhës u infektua në QSUT, izolohet drejtoria

Punonjësja e Bashkisë së Lezhës u infektua në QSUT, izolohet drejtoria

11:39, 19/06/2020
A+ Aa A-

Një punonjëse e Shërbimit Social në Bashkinë e Lezhës ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Burime bëjnë më dije se punonjësja e Shërbimit Social është infektuar bashkë me babain në QSUT.

Sakaq njoftohet se e gjithë drejtoria është izoluar, ndërsa vijojnë të bëhen analizat për pjesën tjetër të administratës.

Në përditësimin e sotëm Instituti i Shërbimit Publik bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 50 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në këtë mënyrë në 1 838 numrin total të prekurve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari19/06/2020 12:02

O RAMAVIRUS!! A E SHIKON SE KU PO TE INFEKTOHEN NJEREZIT, O PLEHRE? NUK PO SEMUREN NEPER PLAZHE, NEPER PARQE, LULISHTE E PYJE, AS NEPER LOKALE APO RESTORANTE, POR TEK QSUT!!! KU ESHTE FSHEHUR BUSHTRA MINISTRESHE?? PSE NUK DEL ME TE SPERDRIDHET SI KURVAT, ME KEMBE, ME SY E ME DUAR NEPER EKRANE KJO PLEHRA?? TE DALE, SIC DILTE DIKUR, QE TE NA CAJE BYTHEN ME "SUKSESET" E QEVERISE DHE SATRAPIT TE SURRELIT??? APO E KA ZENE NDONJE KANCER NE BYTHE!!!???

Shqiptari19/06/2020 11:41

MASKARALLEQE DHE KRIME TE SHEMTUARA PO BEN CDO DITE BANDA E RILINDJES! LOKALEVE DHE FAST-FOODEVE PO U VENDOSIN GJOBA TE RENDA NGA 10 MILION LEKE PSE NUK GJEJNE NE TAVOLINE NJE SHISHE ALKOOL APO NDONJE MASKE. OK, JAM DAKORD ME GJOBEN, SEPSE RAMA DO QE LEKET QE U DHA DO T'UA MARRI PERSERI NE FORMA TE NDRYSHME. POR MASKARALLEKU ESHTE QE RAMA NE MENYRE MAFIOZE DHE KRIMINALE VEPRON ME 3 STANDARTE. PSE NUK DENOHEN SHEFAT E POLICISE DHE MINISTRI I BRENDSHEM PER SHKELJA TE RREGULLAVE TE MBROJTJES DHE DISTANCIMITSOCIAL NGA VETE POLICIA?? PSE NUK DENOHET ME GJOBE PLEHRA I BASHKISE SE TIRANE VELIAJ, KUR GRUMBULLOI QINDRA QYTETARE PER INAUGURIMIN E PLEHRES "RINIA"? PSE NUK DENOHET DREJTORI I QSUT DHE MINISTRESHA E SHENDETESISE PER KETA DHJETRA QYTETARE, MJEKE DHE INFERMJERE QE PO INFEKTOHEN TEK QSUT??? DITA E VERTETE E SHQIPERISE DHE PER SHQIPTARET PO VJEN. KUJDES O NJEREZ ME VOTEN QE DO TE KENI NE DORE!!! ME ATE VOTE DO TE VENDOSNI PER VETEN TUAJ, TE FEMIJEVE TUAJ DHE TE NIPAVE E MBESAVE TUAJA, PER TE ARDHMEN E TYRE!!! KY MASKARA, KY QELBESIRE, KY MAFIOZ DHE BANDA E TIJ ME PUSHTET DUHET TE LARGOHET NJE DITE E ME PARE!!!!

Shto koment

Denonco